باربری دهکده المپیک | 44357227 > باربری تهران – باربری تهران
باربری,اتوبار,اتوبار تهران حمل نقل اثاثیه منزل دهکده المپیک,گیشا,سعادت آباد,اتوبار تهران باربری اتوبار باربری تهران دهکده المپیک,باربری تهران,اتوبار تهران

باربری دهکده المپیک | 44357227 > باربری تهران

باربری دهکده المپیک با کادری مجرب و حرفه ای شبانه روزی آماده سرویس رسانی می باشد

باربری دهکده المپیک

باربری دهکده المپیک
باربری دهکده المپیک

باربری دهکده المپیک

شاید کمتر کسی از اهالی این ییلاق زیبا فکرش را میکرد که سالها بعد این روستا یکی از بزرگترین میعادگاه های کوهنوردان  و اهالی تهران شود،منطقه ای خوش آب و هوا که هنوز هم مردم تهران میتوانند ساعت هایی را دور از هیاهوی تهران در آن به تفریح بپردازند و یا کوهپیمایی خود به کوههای توچال را آغاز کنند.

شمال تهران ۵ مسیر کوهپیمایی اصلی دارد:

باربری منزل دهکده المپیک,گیشا,سعادت آباد, باربری دهکده المپیک,باربری تهران,اتوبار تهران

۱)داراباد : این مسیر از دارآباد (انتهای اتوبان امام علی) آغاز شده و نهایتا به قله داراباد میرسد.

۲)کلکچال: این مسیر  از پارک جمشیدیه شروع شده و نهایتا به قله کلکچال میرسد.

۳)دربند: این مسیر از میدان دربند شروع شده و نهایتا به قله توچال ختم میشود.

۴)توچال: این مسیر از انتهای خیابان ولنجک شروع شده و نهایتا به قله توچال ختم میشود.

۵)درکه: این مسیر هم از درکه(فرحزاد) شروع شده و به ایستگاه پلنگ چال میرسد.

باربری دهکده المپیک,گیشا,سعادت آباد,اتوبار تهران باربری اتوبار باربری دهکده المپیک,باربری تهران,اتوبار تهران

علاوه بر این ۵ مسیر راههای دیگری نیز برای کوهپیمایی در کوههای شمال تهران موجود است و همینطور این پنج مسیر هم در نقاط زیادی توسط راه های فرعی به هم مرتبط میشوند اما استفاده از این راهها مستلزم آشنایی بیشتر شما با منطقه همچنین فنون کوهنوردی است. البته در این مطلب قصد دارم به معرفی منطقه درکه بپردازم.

مسیر دسترسی به درکه:

منطقه درکه در کوهپایه کوههای شمال تهران قرار گرفته است.از روش های زیر میتوانید به این منطقه برسید:

مترو:

ایستگاه مترو تجریش در میدان قدس قرار دارد، این ایستگاه در حال حاضر شمالی ترین ایستگاه خط ۱ مترو تهران است و در ایستگاه های «دروازه دولت » و «امام خمینی» با خطوط ۴ و ۳ مترو تلاقی دارد.بعد از خروج از این ایستگاه مترو میتوانید  توسط سواری و یا  مینی بوس از میدان های تجریش یا قدس عازم درکه شوید.

اتوبار تهران باربری اتوبار باربری تهران دهکده المپیک
اتوبار تهران باربری اتوبار باربری تهران دهکده المپیک
باربری,اتوبار,اتوبار تهران حمل نقل اثاثیه منزل دهکده المپیک,گیشا,سعادت آباد,اتوبار تهران باربری دهکده المپیک,باربری تهران,اتوبار تهران

از طریق خط ۴ اتوبوس های تندرو میتوانید به درکه بروید،این خط یکی از خطوط شمالی-جنوبی BRT  و در  امتداد بزرگراه نواب و چمران است که از پارک وی به ترمینال جنوب میرود . میتوانید در ایستگاه “نمایشگاه”(محل دائمی نمایشگاه های تهران)  پیاده شده و از طریق سواری های کنار  پمپ بنزین ولنجک به درکه بروید.

فقط فراموش نکنید که برای پیدا کردن جای پارک مناسب باید خیلی سحر خیز باشید و گرنه مجبور میشوید که خودروی خود را به سختی و با فاصله خیلی زیاد از محل شروع کوهپیمایی پارک نمایید.

معرفی درکه :

محله درکه حدود ۱۰۰۰ خانوار و ۶۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

اتوبار تهران باربری اتوبار باربری تهران درکه

باربری,اتوبار,اتوبار تهران حمل نقل اثاثیه منزل دهکده المپیک,گیشا,سعادت آباد,اتوبار تهران باربری اتوبار باربری تهران دهکده المپیک,باربری تهران,اتوبار تهران

باربری,اتوبار,اتوبار تهران حمل نقل اثاثیه منزل دهکده المپیک,گیشا,سعادت آباد,اتوبار تهران باربری اتوبار باربری تهران دهکده المپیک,باربری تهران,اتوبار

اگر از محله درکه حدود ۲ کیلومتر در میان راه پر پیچ و خم و زیبای کنار رودخانه به سمت شمال حرکت کنیم به یک دوراهی میرسیم،مسیر سمت چپ به جنگل زیبای کارا میرسد و چنانچه مسیر مستقیم را ادامه دهیم پس از ۴ کیلومتر دیگر به پناهگاه پلنگ چال میرسیم.ادامه این مسیر ما را به ایستگاه ۵ تله کابین توچال میرساند.

مسیر کوهپیمایی درکه نسبت به سایر مسیر های کوهپیمایی شمال تهران سختی کمتری دارد.

در مسیر کوهپیمایی صدای رودخانه درکه که در فاصله کمی از مسیر قرار دارد همراه گوشنواز کوهنوردان است و این خصوصیت  را دارد که هر کجا در مسیر قابلیت اطراق و رفع خستگی در منظره ای زیبا را داشته باشد.

طبق سنت کوهپایه  های شمال،آب انار،آلوهای ترش و شیرین جنگلی هم در طول مسیر قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *